Andelskassen.dk:
 

Basketball

Svendborg Rabbits - resultat af konkurrence

16.4.2010

Svendborg Rabbits vandt en fortjent sejr i 1. finale over Bakken Bears - og scorede også en check til klubben.

Andelskassen var aftenens kampsponsor, da Svendborg Rabbits tørnede sammen med Bakken Bears og i 1. finale torsdag den 15. april.

Som en del af sponsoratet havde Andelskassen meldt ud, at vi ville donere 75 kr. til klubben pr. point, Rabbits scorede denne aften. Samtidig kunne publikum deltage i en konkurrence, hvor det gik ud på at gætte, hvor stort dette beløb ville blive.

Rabbits vandt fortjent 83-69, og derfor skulle der stå 6225 kr. på konkurrencekuponen, hvis man skulle ramme plet.Andel

Og det var der flere af de 170 tilskuere, der havde prøvet lykken, der gjorde. Vi har nu trukket lod mellem de rigtige besvarelser, og vi har fundet tre vindere:

1. præmie: 1 x 1000 kr.
- gik til Lasse Fredholm, Svendborg

2. og 3. præmie: 2 x 500 kr.
- gik til hhv. Hanne Dreyer, Svendborg - og Mads Petersen, Årslev

Tillykke til vinderne, som kan afhente gevinsterne i Andelskassen i Svendborg.

Også et stort tillykke til Svendborg Rabbits, som udover en flot sejr hentede en solid sum hjem til klubkassen - Andelskassen valgte at "runde op", så der kom til at stå 10.000 kr. på checken!

Besøg Svendborg Rabbits hjemmeside.

Om denne nyhed

Publiceret

16.4.2010 kl. 4:37

Publiceret på

Publiceret i kategorierne

  • Kundeinformation

Registrer din e-mail

Andelskassens Webbank

Som aktionær i Danske Andelskassers Bank har du mulighed for at modtage information elektronisk – og dermed hurtigt, effektivt, miljøvenligt og økonomisk.

For at kunne modtage elektronisk kommunikation skal du registrere din e-mail-adresse i Investorportalen på følgende link:

Elektronisk kommunikation

Bestil Webbank og SMS Service

Du kan bestille adgang til Webbank eller SMS Service her:

Bestil Webbank eller SMS Service her.